ИМУНОБОР КИДС

30 растителни капсули

Моќен имуностимулатор, создаден специјално за деца.
Секоја капсула содржи висококвалитетни стандардизирани екстракти на Ехинацеа 40mg и Бета глукан 150mg.

Употребливо до: 04/2018

612.00 ден

Description

IMUNOBOR® KIDS/ИМУНОБОР® КИДС

VGcaps (растителни капсули)

Моќен имуностимулатор специјално за деца

Што претставува Имунобор Кидс?

Имунобор Кидс е моќен имуностимулатор, создаден специјално за деца.

Секоја капсула содржи висококвалитетни стандардизирани екстракти на Ехинацеа 40mg и Бета глукан 150mg.

Намена при:

 • Инфекции – вирусни, бактериски и габични

 • За време и после антибиотска терапија

 • Често боледување

 • Бактериско носителство

 • Пред, за време и после боледување

 • Зараснување на рани

Дејство

 • Стимулира производство на имуни клетки.

 • Ја зголемува активноста на имуните клетки и нивната способност да ги убиваат бактериите и други микроорганизми.

 • Има директен антимикробен ефект на редица микроорганизми.

 • Ја зголемува локалната имуна заштита на лигавиците на бронхијалните, цревните и уринарните патишта.

Дозирањ

 • Кај деца над 8 год. 2х1 капсула дневно на гладно,
 • Кај деца над 12 години 3х1 капсула дневно на гладно.
 • Еден курс на прием е 12 недели.

Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Да не се користи како замена за разновидната исхрана.

Чување

На суво место, недостапно за деца, на температура под 25оС.

Additional information

Weight 0.038 lbs

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ИМУНОБОР КИДС”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *