(0 customer reviews)

ИМУНОБОР КИДС СИРУП

100ml сируп

Моќен имуностимулатор во форма на сируп, специјално за деца. Содржи високопречистен (93%), микронизиран и патентиран Бета глукан. Пријатен вкус на природни шумски јагоди.

Употребливо до: 02/2019

612.00 ден

Description

IMUNOBOR KIDS SYRUP®/ИМУНОБОР КИДС СИРУП®

ѕyrup (сируп)

Патентиран имуностимулатор за деца со вкус на природни шумски јагоди

Што претставува Имунобор Кидс Сируп?

Имунобор Кидс Сируп е моќен имуностимулатор од природно потекло. Една кафена лажичка (5ml) содржи 30mg високо пречистен (93%), микронизиран и патентиран Бета глукан.

Намена при:

 • Профилакса и симптоматска терапија кај инфекции – вирусни, бактериски и габични

 • После антибиотска терапија

 • Често боледување

 • Бактериско носителство

Дејство

 • Ја зголемува активноста на имуните клетки и нивната способност да убиваат бактерии и други микроорганизми.

 • Стимулира производство на имуни клетки.

 • Има директен антимикробен ефект врз редица микроорганизми.

 • Ја зголемува локалната имуна заштита на лигавиците на бронхијалните, цревните и уринарните патишта.

Дозирање

 • кај деца до 8 години – по 1 кафена лажичка (5ml) дневно на гладно,

 • кај деца над 8 години – по 2 кафени лажички (10ml) дневно на гладно,

 • кај возрасни – по 1 супена лажица (15ml) дневно на гладно.

Се зема директно, или во топол пијалок. Препорачан период на употребаминимум 3 месеци.

Добро да се промеша пред употреба.

Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Да не се користи како замена на разновидна исхрана.

Чување

На суво место, недостапно за деца на температура од 15оС до 25оС.

Additional information

Weight 0.150 lbs

Reviews

 1. Биљана

  Моите дечки го обожаваат и сум презадоволна од сирупот посебно во овој период на вируси.

Add a review

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *