ЛИПИБОР

30 капсули

Оригинална комбинација од природни состојки, создаден со цел да го намали нивото на холестеролот во крвта.

Употребливо до: 02/2019

574.00 ден

Опис

LIPIBOR®/ЛИПИБОР®

capsules (капсули)

За здраво ниво на холестеролот

Што претставува Липибор?

Липибор е оригинална комбинација од природни состојки, создаден со цел да го намали нивото на холестеролот во крвта. Секоја капсула содржи висококвалитетни стандардизирани екстракти на: Policosanol (Поликосанол) – 10mg, Niacin (Ниацин) – 10mg, Beta glucan (Бета глукан) – 300mg.

Намена при:

 • Липибор се користи, како помошно средство кон промените на исхраната и начинот на живот, со цел намалување на покачените нивоа на холестерол.

Дејство

 • Го регулира холестеролот

 • Има поволно дејство на намалувањето на општиот холестерол

 • Спречува појава на атеросклероза

 • Ја намалува агрегацијата на тромбоцитите како кај здрави, така и кај луѓе со висок холестерол.

Дозирање

 • Препорачаната дневна доза е 1 капсула, за време на вечерата или пред спиење.

 • Не се препорачува за време на бременост и доење.

Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Да не се користи како замена за разновидната исхрана.

Чување

На суво место, недостапно за деца, на температура под 30оС.

Предности

 • 100% природен производ;

 • Го потенцира антиагрегатното дејство на аспиринот;

 • Целосно безбеден, и нема несакани ефекти;

 • Може да го примаат и дијабетичари, луѓе на средна возраст и при намалена функција на црниот дроб.

Additional information

Тежина 0.044 lbs

Оценки

Се уште нема оценки.

Бидете први кои ќе дадете оценка “ЛИПИБОР”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *