ОКОЛУТ КОМБИ

30 растителни капсули

За здрава ретина и добар вид

Околут Комби содржи комбинација од четири природни состојки – лутеин, зеаксантин, астаксантин и проантоцијанидин, кои што имаат докажан ефект на очното здравје. Го помага видот и функцијата на ретината, макулата и леќата на окото. Дејствува благопријатно на видниот анализатор при стареење и замор. Помага за одржување на острината на видот. Моќен антиоксидант за очи.

Употребливо до: 02/2020

528.00 ден

Description

OCOLUT® COMBI / ОКОЛУТ® КОМБИ

VGcaps (растителни капсули)

За здрава ретина и добар вид

Што содржи Околут Комби?

Секоја растителна капсула содржи лутеин 10mg, зеаксатин 750µg, астаксантин 2mg, проантоцијанидин 50mg.

Намена:

  • го помага видот и функцијата на ретината, макулата и леќата на окото

  • го помага крвоснабдувањето на ретината и мозокот

  • дејствува благопријатно на видниот анализатор при стареење и замор

  • помага за одржување на острината на видот

  • го помага адаптирањето на очите во темнина

  • моќен антиоксидант за очите

Како да го користиме Околут Комби?

  • По 1 растителна капсула дневно, после јадење.

Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Да не се користи како замена за разновидната исхрана.

Чување

На суво место, недостапно за деца, на температура под 25оС.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ОКОЛУТ КОМБИ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *