ФЕМИНОРМ

30 растителни капсули

Феминорм ги содржи најмоќните фитоестрогени, структурно и функционално слични на женските полови хормони. Се врзуваат селективно за естрогените рецептори и ја стимулираат нивната активност, но не го блокираат производството на сопствени естрогени во организмот. Тоа води до воспоставување на хормоналниот баланс и нормализирање на менопаузалните тегоби. Феминорм помага при остеопороза, ја подобрува еластичноста на крвните садови, го намалува нивото на холестеролот и штити од срцеви заболувања.

Употребливо до: 10/2017

423.00 ден

Опис

FEMINORM®/ФЕМИНОРМ®

VGcaps (растителни капсули)

За менопауза

Што претставува Феминорм?

Активните состојки на Феминорм се природни фитоестрогени. Секоја капсула Феминорм содржи 250mg стандардизиран екстракт од Trifolium pratense, што одговара на 20mg изофлавони. Феминорм содржи четири изофлавони (генистеин, даидзеин, биоканин и формононетин) и е најкомплетниот извор на фитоестрогени.

Намена при:

  • При менопауза – за совладување на лесни менопаузални нарушувања

  • При предменструални, невровегетативни и психички нарушувања

  • При нарушувања во менструалниот циклус кај девојки

Феминорм е погоден за употреба и во периодот на пременопауза.

Дејство

  • Феминорм ги содржи најмоќните фитоестрогени, структурно и функционално слични на женските полови хормони.

  • Се врзуваат селективно за естрогените рецептори и ја стимулираат нивната активност, но не го блокираат производството на сопствени естрогени во организмот.

  • Тоа води до воспоставување на хормоналниот баланс и нормализирање на менопаузалните тегоби.

  • Феминорм помага при остеопороза, ја подобрува еластичноста на крвните садови, го намалува нивото на холестеролот и штити од срцеви заболувања.

Дозирање

  • По 1 растителна капсула од 1 до 3 пати дневно после јадење.

Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Да не се користи како замена за разновидната исхрана.

Чување

На суво место, недостапно за деца, на температура под 25оС.

Additional information

Тежина 0.039 lbs

Оценки

Се уште нема оценки.

Бидете први кои ќе дадете оценка “ФЕМИНОРМ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *