ХЕПТЕН

30 течни капсули

Природен производ со благопријатен ефект при оштетувања на црниот дроб и жолчката. Една течна капсула (solucaps) содржи висококвалитетен стандардизиран екстракт на Sylibum marianum 125mg, што одговара на 100mg силимарин.

Употребливо до: 12/2018

492.00 ден

Description

HEPTEN®/ХЕПТЕН®

solucaps (течни капсули)

Комфорт за црниот дроб

Што претставува Хептен?

Хептен е природен производ со благопријатен ефект при оштетувања на црниот дроб и жолчката. Една течна капсула (solucaps) содржи висококвалитетен стандардизиран екстракт на Sylibum marianum 125mg, што одговара на 100mg силимарин.

Намена при:

 • Хронични воспаленија на црниот дроб

 • Токсични и метаболички оштетувања на црниот дроб

 • Дисфункција на жолчниот меур (дискинезија на жолчните патишта) холелитијаза, хроничен холецистит и др.

 • Труење со храна, труење со печурки – amanita phalloida

 • Лошо варење, губење на апетит и др.

Дејство

 • Детоксикација на црнодробните клетки.

 • Ја стимулира регенерацијата на црнодробните клетки.

 • Поволно делува на составот на жолчката и има холагогно дејство.

 • Покажува благопријатен и протективен ефект на бубрежните клетки.

 • Има антиоксидантен ефект.

Дозирање

 • Кај возрасни: по 1-3 solucaps дневно после јадење, со малку вода;

 • Кај деца: по 1-2 solucaps дневно, во зависност од возраста и тежината на детето.

Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Да не се користи како замена за разновидната исхрана.

Чување

На суво место, недостапно за деца, на темература под 25оС.

Предности

 • 100% природен производ;

 • Нема контраиндикации;

 • Solucaps формата обезбедува брзо и целосно усвојување на активната состојка.

Additional information

Weight 0.045 lbs

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ХЕПТЕН”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *