ЏИНЏИРА ЦИНК ПИРИТИОН СПРЕЈ

100ml спреj

ЏинЏира Цинк Пиритион е специјална емулзија против првут. Покажува добро дејство при проблематична, сува и груба кожа на рацете, петите и телото. Одлична алтернатива на обичните шампони. Не ја суши кожата.

Употребливо до: 01/2020

594.00 ден

Опис

GINGIRA ZINC PYRITHIONE SPRAY®

spray (спреј)
Кажете и збогум на првутот, сувата и проблематична кожа.

Што претставува GinGira Zinc Pyrithione Spray?

ЏинЏира Цинк Пиритион е специјална спреј – емулзија. Содржи активна состојка цинк пиритион со докажан ефект против првут, хидратанти и емолиенти.

Намена

ЏинЏира Цинк Пиритион се применува при првут, како и при проблематична, сува и груба кожа на рацете, петите и телото.

Дејство

ЏинЏира Цинк Пиритион ја смирува, навлажнува, омекнува и ја подобрува еластичноста на кожата.
Хидратантите и емолиентите кои влегуваат во составот на ЏинЏира Цинк Пиритион ја имитираат природната водено-липидна бариера и делуваат како природен навлажнувачки фактор. Емолиентите ја намалуваат загубата на вода, ја омекнуваат и смируваат кожата. Двете компоненти взаемно се надополнуваат и го потенцираат ефектот на активната состојка.

Дозирање

 • Пред употреба флаконот треба да се добро да се промеша и на засегнатиот дел од кожата да се нанесе во тенок слој. Ако е неопходно, козметичкиот производ се втрива во кожата.
 • Може да се употребува до 6 пати дневно.

Предности

 • ЏинЏира Цинк Пиритион се наоѓа во иновативна високотехнолошка форма – специјална емулзија во вид на спреј.
 • Удобна за употреба
 • Не ја валка и не ја суши кожата
 • Осигурува долготраен контакт со скалпот
 • Погоден е за сите типови на коса, не ја суши и не ја мрси кожата
 • Може да се применува, како на скалпот, така и на другите делови на телото
 • Може да се употребува долготрајно време
 • Не содржи конзерванси, бои и ароматизатори
 • Нема несакани ефекти

Additional information

Тежина 0.143 lbs

Оценки

Се уште нема оценки.

Бидете први кои ќе дадете оценка “ЏИНЏИРА ЦИНК ПИРИТИОН СПРЕЈ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *