ЕНТАН

30 растителни капсули

ENTAN®  / ЕНТАН® 

За здрави крвни и лимфни садови и добра циркулација

Ентан содржи целосна комбинација од биофлавоноиди со ефект врз крвните садови. Има позитивно дејство врз подобрување на циркулацијата и крвоснабдувањето на мозокот, подобрување на периферната циркулација (особено со поволен ефект врз малите крвни садови), ја подобрува реологијата на крвта. Придонесува за јакнење на ѕидот на крвните садови и претставува силен антиоксиданс.

30 растителни капсули

Description

ENTAN® / ЕНТАН® 

За здрави крвни и лимфни садови и добра циркулација

EНТАН капсули е граничен производ кој во својот состав како активни компоненти содржи целосна комбинација од биофлавоноиди со ефект врз крвните садови:

– Гинкго билоба – (флавон гликозиди и терпин лактони)………40 mg

– Проантоцијанидин (екстракт од семки на грозје)………………..80 mg

Употреба:

 • Нарушена циркулација на ретината (го намалува отокот и оштетувањето на клетките од ретината )
 • Хронична венска и лимфна инсуфициенција на долните екстремитети: варикозни вени (проширени вени ), улцери (чиреви) на нозете
 • Оштетување на периферните крвни садови
 • Вртоглавица и зуење во ушите
 • Отоци по операција или траума
 • Атеросклероза на крвните садови во мозокот после мозочен удар
 • Намалена меморија и концентрација

 Дејство:

 • Ги зајакнува sидовите и ја подобрува еластичноста на крвните садови
 • Ja подобрува циркулацијата
 • Ја подобрува ендотелната функција
 • Го намалува артерискиот спазам и го подобрува венскиот тонус
 • Отстранува оток и воспаление околу садовите
 • Ја подобрува циркулацијата во мрежницата, екстремитетите, ушите и мозокот

Дозирање:

По 1 капсула, 3 пати на ден, после јадење.

Предности:

 • Целосна комбинација од биофлавоноиди
 • Целосен ефект врз крвните садови
 • Безбеден за употреба
 • Не го надразнува абдоменот

Additional information

Weight 0.038 lbs

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ЕНТАН”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *