(1 customer review)

ИМУНОБОР КИДС

100ml сируп

Имунобор® Кидс сируп / Imunobor® Kids Syrup

Поддршка за имунолошкиот систем, со вкус на природни шумски јагоди

Имунобор Кидс сируп содржи микронизиран бета глукан со висока чистота – 93%. Ја помага функцијата на детскиот имун систем при склоност кон чести заболувања. Придонесува за подобрување на општата состојба на организмот. Покажува позитивен ефект врз активноста на имуните клетки. 100% природен производ со патентирана активна состојка, без присуство на вештачки бои и конзерванси.

100 ml. сируп

673.00 ден

Description

Имунобор® Кидс сируп / Imunobor® Kids syrup

Поддршка за имунолошкиот систем, со вкус на природни шумски јагоди

Имунобор Кидс сируп е имуномодулатор од природно потекло.

Една кафена лажичка (5 ml) содржи 30 mg. високо пречистен (93%), микронизиран и патентиран бета глукан.

Намена при:

 • Профилакса и симптоматска терапија кај инфекции – вирусни, бактериски и габични.
 • После антибиотска терапија.
 • Често боледување.
 • Бактериско носителство.

Дејство:

 • Ја зголемува активноста на имуните клетки и нивната способност да убиваат бактерии и други микроорганизми.
 • Стимулира производство на имуни клетки.
 • Има директен антимикробен ефект врз редица микроорганизми.
 • Ја зголемува локалната имуна заштита на лигавиците на бронхијалните, цревните и уринарните патишта.

Дозирање:

 • Кај деца до 8 години – по 1 кафена лажичка (5 ml) дневно на гладно,
 • Кај деца над 8 години – по 2 кафени лажички (10 ml) дневно на гладно,
 • Кај возрасни – по 1 супена лажица (15 ml) дневно на гладно.

Се зема директно, или во топол пијалок. Препорачан период на употреба – минимум 3 месеци.

Добро да се промеша пред употреба.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Да не се користи како замена на разновидна исхрана.

Предности:

 • Форма на сируп погодна за употреба и кај најмалите деца.
 • Висока концентрација (93%) на Бета глукан и зголемена ефикасност преку микронизација.
 • 100% природен производ и патентирана активна состојка.
 • Без несакани ефекти.

Чување:

На суво место, недостапно за деца на температура од 15оС до 25оС.

Additional information

Weight 0.150 lbs

1 review for ИМУНОБОР КИДС

 1. Биљана

  Моите дечки го обожаваат и сум презадоволна од сирупот посебно во овој период на вируси.

Add a review

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *