КАМАГРА

30 капсули

Kamagra® / Камагра®

Природен производ кој ја подобрува сексуалната функција.

КАМАГРА капсулите претставуваат граничен производ кој во својот состав содржи активни супстанции кои синергистички (заедно) делуваат и помагаат за подобрување на сексуалната функција.

30 капсули

 

Description

Kamagra® / Камагра®

Природен производ кој ја подобрува сексуалната функција.

Состав:

 • L-аргинин 500 mg.
 • Eкстракт од Трибулус терестрис 300 mg.
 • Eкстракт од Женшен 300 mg.
 • Eкстракт од Јохимбе 100 mg.

Употреба:

 • Контрола (спречување) на прерана ејакулација
 • При еректилна дисфункција за постигнување и одржување на ерекција
 • Подобрување на сексуалната способност и либидото
 • Подобрување на психичката и физичката сила
 • Зголемување на бројот и подвижноста на сперматозоиди.

Дејство:

 • Л-аргинин доведува до создавање на азот моноксид и ја подобрува синтезата на протеини. Азотниот моноксид ги дилатира (шири) крвните садови на машкиот полов орган што резултира со подобрено снабдување со крв и ерекција.
 • Јохимбе го зголемува либидото и квалитетот на ерекцијата. Има поволен ефект кај мажи со сексуално нарушување од васкуларно/психичко потекло и со дијабетес.
 • Трибулус терестрис – нехормонски екстракт со андроген ефект. Го зголемува нивото на тестостерон (машки полов хормон). Го јакне либидото, го продолжува времетраењето на ерекција. Го зголемува бројот и подвижноста на сперматозоиди.
 • Жен шен го потенцира ефектот на азотниот моноксид, ја зголемува физичката сила, ја намалува малаксаноста, го стимулира имуниот системи, има поволен ефект врз општата состојба на организмот.

Дозирање:

По 1 капсула, 2-3 пати на ден, после јадење.

Предности:

 • Активните состојки на Камагра се природни екстракти со корисен ефект врз сексуалната дисфункција
 • Иновативна комбинација на состојки со дополнително дејство за помоќен ефект
 • Научно развиен производ со максимална чистота и висок квалитет
 • Не содржи вештачки вкусови и конзерванси
 • Не предизвикува несакани ефекти и е погоден за долготрајна употреба

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “КАМАГРА”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *