ОКОЛУТ КОМБИ

30 растителни капсули

OCOLUT® Combi / ОКОЛУТ® Комби

За здрава ретина и добар вид

Околут Комби содржи комбинација од четири природни состојки – лутеин, зеаксантин, астаксантин и проантоцијанидин, кои што имаат докажан ефект врз очното здравје. Го помага видот и функцијата на ретината, макулата и леќата на окото. Дејствува благопријатно на видниот анализатор при стареење и замор. Помага за одржување на острината на видот. Антиоксиданс за очи.

30 растителни капсули (VGcaps)

581.00 ден

Description

Ocolut® Combi / Околут® Комби

Секоја растителна капсула содржи лутеин 10 mg., зеаксатин 750 µg., астаксантин 2 mg., проантоцијанидин 50 mg.

Намена при:

  • Го помага видот и функцијата на ретината, макулата и леќата на окото.
  • Го помага крвоснабдувањето на ретината и мозокот.
  • Дејствува благопријатно на видниот анализатор при стареење и замор.
  • Помага за одржување на острината на видот.
  • Го помага адаптирањето на очите во темнина.
  • Антиоксиданс за очите.

Дозирање:

По 1 растителна капсула дневно, после јадење.

За да има ефект, препаратот треба да се зема подолго време.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Да не се користи како замена за разновидната исхрана.

Чување:

На суво место, недостапно за деца, на температура под 25оС.

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ОКОЛУТ КОМБИ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *