ОКСИБОР ФОРТЕ

30 таблети

Oxybor® Forte / Оксибор® Форте

Комбинација од антиоксиданси

Оксибор Форте содржи комбинација од природни антиоксиданси. Придонесува за превенција на организмот од штетното влијание на слободните радикали, така го успорува процесот на стареење. Ја помага функцијата на имуниот систем. Погоден при умствен и физички замор. Има благопријатен ефект врз садовите функции, вклучително и при покачен крвен притисок и пародонтоза.

30 таблети

673.00 ден

Description

Oxybor® Forte  / Оксибор® Форте

Во една таблета Оксибор Форте се содржат:

 • Проантоцијанидин – 20 mg,
 • Коензим Q10 – 10 mg,
 • Селен – 25 µg,
 • Бета каротен – 5 mg,
 • α-токоферол – 10 mg,
 • Аскорбинска киселина – 80 mg,
 • Бакар – 1 mg,
 • Цинк – 7.5 mg,
 • Магнезиум – 45 mg,
 • Манган – 1.5

Намена:

Го штити организмот од дејството на слободните радикали – кои се причина за:

 • Стареење на организмот;
 • Атеросклероза;
 • Стрес, депресија, малигни заболувања;
 • Психички и физички замор;
 • Катаракта.

Дејство:

 • Ја подобрува умствената способност.
 • Има особено благопријатен ефект на функциите на крвните садови и формирањето на крв, вклучувајќи и при висок крвен притисок и пародонтоза.
 • Го штити организмот од штетното влијание на слободните радикали, при што го забавува процесот на стареење.
 • Има комплексно дејство врз кожата, косата, очите и гингивите.
 • Го помага интраклеточното дишење.
 • Поддршка за имунолошкиот систем
 • Покажува заштитно дејство на срцето.
 • Го одржува доброто здравје.
 • Го подобрува видот.

Дозирање:

 • По 1 таблета дневно, после јадење.

Да не се надминува препорачаната дневна доза. Да не се користи како замена за разновидната исхрана.

Чување:

На суво место, недостапно за деца, на температура под 25оС.

 

Additional information

Weight 0.045 lbs

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ОКСИБОР ФОРТЕ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *