ПРОСТАБОР ФОРТЕ

30 течни капсули

Prostabor® Forte / Простабор Форте

За простата

Простабор Форте капсули во својот состав висококвалитетен стандардизиран екстракт од плодови на Serenoa repens.

Има корисен ефект врз бенигното зголемување на простатата. Помага да се подобри мокрењето и помага да се намали големината и отокот на простатата. Добар ефект при продолжена употреба. Нема негативно влијание врз квалитетот на сексуалниот живот.

30 капсули

541.00 ден

Description

Prostabor® Forte / Простабор Форте

Природен производ за нормална функција на простатата и уринарниот систем.

Состав:

Екстракт од плодови на назабена палма (Serenoa repens) – 320 mg.

Намена:

 • За одржување на нормална функција и структура на простатата
 • За здрава простата и добра екскреторна функција
 • За добра сексуална функција

Дејство:

 • Придонесува за одржување на нормална функција на простатата и уринарниот систем
 • Има корисен ефект врз структурата и големината на простатата Придонесува за нормално мокрење
 • Има позитивен ефект врз сексуалната функција

Употреба:

По 1 течна капсула дневно, после јадење.

Предности:

 • Висока количина екстракт од плодови на назабена палма 320 mg. за побрзо дејство и максимална ефикасност
 • Се употребува еднаш дневно, што го олеснува придржувањето кон терапијата
 • Исплатливо – само 1 капсула дневно
 • Има позитивен ефект врз сексуалната функција
 • Научно развиен производ со максимална чистота и висок квалитет
 • Процесот на стандардизација обезбедува чистота и ефективност на секоја капсула
 • Иновативна форма – Солукапс (течни капсули), што овозможува целосна и брза апсорпција во организмот и помоќен ефект
 • 100% природен производ
 • Не предизвикува несакани ефекти и е погоден за долготрајна употреба

Additional information

Weight 0.041 lbs

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ПРОСТАБОР ФОРТЕ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *